OL

Vinter OL 2018 Pyeongchang

Få med deg de siste resultatene og dagens program fra OL i Pyeongchang.

SKIsport følger våre utøvere under hele mesterskapet.

Tenker du at gullet er rundt halsen når du sitter på bommen, er det kjørt. De tankene kommer, og det må vi innse.

-Alexander Stöckl

Program

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA – OAR
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada – Norge
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea – Finland
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina – Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Finland – Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea – Kina
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: OAR – Norge
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA – Canada
13.30: Hopp – Normal bakke kvalifisering, menn

00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea – Norge
00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA – Sveits
00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina – Canada
00.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: OAR – Finland
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (menn), kortprogram (par)
02.00: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, kvinner
03.45: Freestyle – Kulekjøring kvalifisering, menn
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada – Finland
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina – OAR
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: USA – Sør-Korea
05.35: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sveits – Norge
12.00: Åpningsseremoni

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Kina – USA
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Norge – Finland
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada – Sveits
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sør-Korea – OAR
02.00: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, menn
08.15: Langrenn – 15 km skiathlon, kvinner (M)
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Japan – Sverige
11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, menn (M)
11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett kvalifisering, kvinner
11.10: Aking – Løp 1 og 2, menn
12.00: Skøyter – 3000 meter, kvinner (M)
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: OAR – Canada
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sveits – Sør-Korea
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Norge – USA
12.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Finland – Kina
12.15: Skiskyting – Sprint, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits – Sør-Korea
13.35: Hopp – Normal bakke, menn (M)

01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Norge – Kina
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Finland – USA
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Sveits – OAR
01.05: Curling – Innledende runde, mixed doubles: Canada – Sør-Korea
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Kortprogram (isdans), kortprogram (kvinner), friløp (par)
02.00: Snowboard – Slopestyle finale, menn (M)
03.00: Alpint – Utfor, menn (M)
05.30: Snowboard – Slopestyle kvalifisering, kvinner
07.15: Langrenn – 30 km skiathlon, menn (M)
08.00: Skøyter – 5000 meter, menn (M)
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Finland – USA
10.50: Aking – Løp 3 og 4, menn (M)
11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, kvinner
12.05: Curling – Tie-break, mixed doubles
12.15: Skiskyting – Sprint, menn (M)
13.00: Freestyle – Kulekjøring finale 2. omgang, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada – OAR

01.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
02.00: Kunstløp – Lagøvelse: Friløp (isdans), friløp (menn), friløp (kvinner) (M)
02.00: Snowboard – Slopestyle finale, kvinner (M)
02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, kvinner
05.30: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, kvinner
05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, kvinner (M)
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sveits – Japan
11.10: Skiskyting – Jaktstart, kvinner (M)
11.30: Freestyle – Kulekjøring finale 1. omgang, menn
11.50: Aking – Løp 1 og 2, kvinner
12.05: Curling – Semifinale, mixed doubles
13.00: Freestyle – kulekjøring finale 2. omgang, menn (M)
13.00: Skiskyting – Jaktstart, menn (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige – Sør-Korea
13.30: Skøyter – 1500 meter, kvinner (M)
13.50: Hopp – Normal bakke, kvinner (M)

01.05: Curling – Bronsefinale, mixed doubles (M)
02.00: Snowboard – Halfpipe finale, kvinner (M)
03.30: Alpint – Superkombinasjonen 1. omgang, menn
05.00: Snowboard – Halfpipe kvalifisering, menn
07.00: Alpint – Superkombinasjonen 2. omgang, menn (M)
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: Canada – Finland 
09.30: Langrenn – Sprint, kvinner og menn (M)
11.00: Kortbaneløp – 500 meter, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, menn
11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett kvalifisering, menn
11.30: Aking – Løp 3 og 4, kvinner (M)
12.00: Skøyter – 1500 meter, menn (M)
12.05: Curling – Finale, mixed doubles (M)
13.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA – OAR

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark – Sverige
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada – Italia
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea – USA
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits – Storbritannia
02.00: Kunstløp – Kortprogram, par
02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, kvinner
02.30: Snowboard – Halfpipe finale, menn (M)
04.10: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sverige – Sveits
05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, kvinner (M)
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan – USA
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR – Storbritannia
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark – Sverige
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits – Kina
07.00: Kombinert – Normal bakke, menn
08.40: Ishockey – Gruppe B, kvinner: Sør-Korea – Japan
09.45: Kombinert – 10 km, menn (M)
11.00: Skøyter – 1000 meter, kvinner (M)
12.05: Skiskyting – 15 km, kvinner (M)
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada – Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea – Sverige
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits – Italia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge – Japan
12.20: Aking – Dobbel (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovakia – OAR
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA – Slovenia

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada – Sør-Korea
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark – Japan
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina – OAR
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia – USA
02.00: Skeleton – Løp 1 og 2, menn
02.30: Kunstløp – Friløp, par (M)
03.00: Alpint – Super-G, menn (M)
03.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, menn
04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland – Tyskland
04.10: Ishockey – Gruppe A, kvinner: USA – Canada
05.30: Snowboard – Snowboardcross finale, menn (M)
06.05: Curling – Innledende runde, menn: USA – Italia
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge – Canada
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia – Japan
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark – Sveits
07.30: Langrenn – 10 km fri, kvinner (M)
08.40: Ishockey – Gruppe C, menn: Norge – Sverige
08.40: Ishockey – Gruppe A, kvinner: OAR – Finland
12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, kvinner
12.00: Skøyter – 10 000 meter, menn (M)
12.00: Skiskyting – 20 km, menn (M)
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina – Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada – Sverige
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA – Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea – Japan
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia – Sør-Korea
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Sveits – Canada
13.30: Aking – Stafett (M)

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia – Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge – Sør-Korea
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige – USA
01.30: Skeleton – Løp 3 og 4, menn (M)
02.00: Kunstløp – Kortprogram, menn
02.00: Snowboard – Snowboardcross kvalifisering, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe B, menn: USA – Slovakia
04.15: Snowboard – Snowboardcross finale, kvinner (M)
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark – Canada
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea – Sveits
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige – OAR
07.00: Langrenn – 15 km fri, menn (M)
08.40: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR – Slovenia
12.00: Skøyter – 5000 meter, kvinner (M)
12.00: Freestyle – Aerial finale, kvinner (M)
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan – Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige – Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark – USA
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada – Sør-Korea
12.20: Skeleton – Løp 1 og 2, kvinner
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Finland – Norge
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige – Tyskland
13.30: Hopp – Stor bakke kvalifisering, menn

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits – Sverige
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR – USA
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan – Kina
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark – Storbritannia
02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, kvinner
02.00: Kunstløp – Friløp, menn (M)
03.00: Alpint – Super-G, kvinner (M)
04.10: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada – Tsjekkia
05.00: Freestyle – Slopestyle finale, kvinner (M)
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea – Storbritannia
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits – Norge
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Canada – Sverige
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan – Italia
08.40: Ishockey – Kvartfinale, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Sør-Korea – Sveits
10.30: Langrenn – Stafett, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1500 meter, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, menn (M)
12.00: Freestyle – Aerial kvalifisering, menn
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR – Japan
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina – Danmark
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea – Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA – Canada
12.15: Skiskyting – Fellesstart, kvinner (M)
12.20: Skeleton – Løp 3 og 4, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: OAR – USA
13.10: Ishockey – Gruppe B, menn: Slovenia – Slovakia
13.30: Hopp – Stor bakke, menn (M)

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge – Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, menn: USA – Japan
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits – Canada
02.00: Freestyle – Slopestyle kvalifisering, menn
02.15: Alpint – Storslalåm 1. omgang, menn
04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
04.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Tyskland – Norge
05.15: Freestyle – Slopestyle finale, menn (M)
05.45: Alpint – Storslalåm 2. omgang, menn (M)
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia – Sverige
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada – Sveits
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina – Sør-Korea
07.15: Langrenn – Stafett, menn (M)
08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
08.40: Ishockey – Gruppe A, menn: Tsjekkia – Sveits
12.00: Skøyter – 500 meter, kvinner (M)
12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, menn
12.00: Freestyle – Aerial finale, menn (M)
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige – Japan
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark – Sør-Korea
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia – Storbritannia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: USA – Norge
12.05: Bob – Toerbob, løp 1 og 2, menn
12.15: Skiskyting – Fellesstart, menn (M)
13.10: Ishockey – Gruppe A, menn: Canada – Sør-Korea
13.10: Ishockey – Gruppe C, menn: Sverige – Finland

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA – Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan – Canada
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige – Sør-Korea
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR – Sveits
01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, kvinner
02.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, kvinner
02.00: Kunstløp – Kortprogram, isdans
05.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia – Sør-Korea
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige – Sveits
06.05: Curling – Innledende runde, menn: USA – Canada
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia – Danmark
12.00: Skøyter – 500 meter, menn (M)
12.00: Skøyter – Lagtempo kvalifisering, kvinner
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia – Sveits
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Danmark – OAR
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Kina – USA
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Japan – Sverige
12.15: Bob – Toerbob, løp 3 og 4, menn (M)
13.10: Ishockey – Semifinale, kvinner
13.30: Hopp – Lagkonkurranse, menn (M)

01.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia – Norge
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan – Canada
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea – Sveits
01.05: Curling – Innledende runde, menn: Italia – Sverige
02.00: Kunstløp – Friløp, isdans (M)
02.30: Freestyle – Halfpipe finale, kvinner (M)
04.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
04.10: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
05.00: Freestyle – Halfpipe kvalifisering, menn
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada – Kina
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: USA – Sør-Korea
06.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Storbritannia – Japan
08.40: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
08.40: Ishockey – Plasseringskamp, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 3000 meter stafett, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter kvalifisering, kvinner
11.00: Kortbaneløp – 500 meter kvalifisering, menn
11.00: Kombinert – Stor bakke, menn
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Sveits – USA
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Norge – Italia
12.05: Curling – Innledende runde, menn: Japan – Danmark
12.15: Skiskyting – Mixed stafett (M)
12.50: Bob – Løp 1 og 2, kvinner
13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
13.10: Ishockey – Kvalifiseringskamp, menn
13.45: Kombinert – 10 km, menn (M)

01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea – OAR
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige – Kina
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits – Danmark
01.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Canada – Storbritannia
01.30: Snowboard – Big Air kvalifisering, menn
02.00: Kunstløp – Kortprogram, kvinner
03.00: Alpint – Utfor, kvinner ( M)
03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, menn
04.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
05.15: Freestyle – Skicross finale, menn ( M)
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Danmark – Canada
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Storbritannia – USA
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sverige – Norge
06.05: Curling – Innledende runde, menn: Sør-Korea – Japan
08.40: Ishockey – Kvartfinale, menn
08.40: Ishockey – Bronsefinale, kvinner (M)
09.00: Langrenn – Lagsprint, menn og kvinner (M)
12.00: Skøyter – Lagtempo, menn og kvinner ( M)
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sverige – USA
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sveits – Japan
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: OAR – Canada
12.05: Curling – Innledende runde, kvinner: Sør-Korea – Danmark
12.40: Bob – Løp 3 og 4, kvinner ( M)
13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn
13.10: Ishockey – Kvartfinale, menn

01.05: Curling – Tie-break, menn og kvinner
02.15: Alpint – Slalåm 1. omgang, menn
03.30: Freestyle – Halfpipe finale, menn (M)
04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm kvalifisering, menn og kvinner
05.10: Ishockey – Finale, kvinner (M)
05.45: Alpint – Slalåm 2. omgang, menn (M)
08.30: Kombinert – Laghopp, stor bakke
11.00: Kortbaneløp – 500 meter, menn (M)
11.00: Kortbaneløp – 1000 meter, kvinner (M)
11.00: Kortbaneløp – 5000 meter stafett, menn (M)
11.20: Kombinert – Stafett: 4 x 5 km (M)
12.05: Curling – Semifinale, menn
12.15: Skiskyting – Stafett, kvinner (M)

01.30: Snowboard – Big Air finale, kvinner (M)
02.00: Kunstløp – Friløp, kvinner (M)
03.00: Alpint – Superkombinasjon 1. omgang, kvinner
03.30: Freestyle – Skicross kvalifisering, kvinner
05.15: Freestyle – Skicross finale, kvinner (M)
06.30: Alpint – Superkombinasjon 2. omgang, kvinner (M)
07.35: Curling – Bronsefinale, menn (M)
08.40: Ishockey – Semifinale, menn
11.00: Skøyter – 1000 meter, menn (M)
12.05: Curling – Semifinale, kvinner
12.15: Skiskyting – Stafett, menn (M)
13.10: Ishockey – Semifinale, menn

01.30: Bob – Firerbob, løp 1 og 2, menn
02.00: Snowboard – Big Air finale, menn (M)
03.00: Alpint – Lagkonkurranse
04.00: Snowboard – Parallellstorslalåm finaler, kvinner og menn (M)
06.00: Langrenn – 50 km klassisk, menn (M)
07.35: Curling – Finale, menn (M)
12.00: Skøyter – Fellesstart, kvinner og menn (M)
12.05: Curling – Bronsefinale, kvinner (M)
13.10: Ishockey – Bronsefinale, menn (M)

01.05: Curling – Finale, kvinner (M)
01.30: Bob – Firerbob, løp 3 og 4, menn (M)
01.30: Kunstløp – Oppvisningsgalla
05.10: Ishockey – Finale, menn (M)
07.15: Langrenn – 30 km klassisk, kvinner (M)

Resultater

Artikler fra Pyeongchang

  • Historisk hopp gull

    Johann André Forfang fra Levanger, Andreas Stjernen fra Kongsberg, Daniel-André Tande og Robert Johansson fra Lillehammer kunne feire stort etter historisk hopp gull i går. Vi gratulerer hopp gutta...
  • –Beste følelsen i heile verden

    –Eg var bestemt i dag, og hadde ei indre lyst til å få det til, sa ein rørt Johannes Thingnes Bø etter olympisk gull på dagens skiskyttarthriller. 24 åringen...
  • Medaljeoversikt per 18 februar

    Pr. 18. februar: 26 medaljer Gull: 9 (Simen Hegstad Krüger, Maren Lundby, Johannes Høsflot Klæbo, Ragnhild Haga, Aksel Lund Svindal, Johannes Thingnes Bø, 4×5 km stafett damer, 4x10km stafett...
  • Super-Klæbo: – Dette er bare starten

    NTB I nesten to uker har Johannes Høsflot Klæbo (21) kjent på uro og nervøsitet. Da han lyktes følte han en lettelse han aldri har følt på før. Da...