14 utøvere til junior-VM
1819 Views

14 utøvere til junior-VM

Februar 17, 2022
Skrevet av:

Kristin Roset

Norges Skiforbund sender 14 utøvere til junior-VM på Lygna 22.-27. februar. Det er seks kvinner og åtte menn i troppen. I tillegg er det uttatt to reserver på kvinnesiden.
Det ble lagt vekt på følgende renn i uttaket til VM junior, Lygna 2022: Equinor NC, Åsen 28.-30. januar og NM junior, Nes 11.-13. februar. Målsettingen er alltid å stille det best mulige laget som kan være med å kjempe om medaljer på alle øvelser i VM Junior.
Uttaket til junior-VM er en krevende prosess da mange utøvere har prestert på et høyt nivå og meldt seg på i kampen. Med en maks tropp på åtte utøvere pr. kjønn, og med dagens sårbare covid-situasjon, har utøvere som behersker flere stilarter/distanser blitt prioritert.

NETTSIDE JUNIOR-VM

DISSE STILLER FOR NORGE, KVINNER
Maria Hartz Melling, Konnerud IL/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Emma Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Anna Heggen, Svea Skilag/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Marte Mikkelsplass, Bromma IL/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski/ Equinor Juniorlandslag (2003)
Ingrid Bergene Aabrekk, Runar IL (2002)

RESERVER:
Nora Sofie Doksrød, Runar IL (2003) – Sprint
Ingeborg Østgård, IL Nansen (2002) – 15km

MENN:
Aleksander Holmboe, Bærums Verk og Hauger IF/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Nikolai Holmboe, Bærums Verk og Hauger IF/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Ola Spigseth, Nes Ski (2002)
Magnus Thorstensen, Strindheim IL (2002)
Preben Horven, Bossmo og Ytteren IL/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Johannes Lønnestad Flaaten, Morgedal IL/ Equinor Juniorlandslag (2002)
Henrik Kvennås, Byåsen IL (2003)
Bjarte Bjertnæs, Jevnaker Idrettsforening Ski (2002)

 

 

Lygna Skisenter får verdens beste juniorer på besøk om noen dager.

 

PROGRAM JUNIOR-VM

Sunday 20.02.2022
18.00 Opening Ceremonies
21:00 Team info meeting (online team meeting)

Monday 21.02.2022
10:00 -15.00 Official training U20, Cross Country 15/30 km Mass start F
10:00 -15:00 Unofficial training U23
19.00 TCM 15/30 km Mass start F, Cross Country, women and men (Online team meeting)

Tuesday 22.02.2022
13:00 Cross Country U20, 15 km Mass start F women
14:30 Victory ceremony women at the stadium
15:00 Cross Country U20, 30 km Mass start F men
17:00 Victory ceremony men at the stadium
17:00 – 18:30 Official training U20 relay
17:00 – 18:30    Unofficial training U23, 10 km/15 km
19:00 TCM Relay U20, women and men (Online team meeting)

Wednesday 23.02.2022
13:00 Cross Country U20, Women relay 4 x 3,3 km
14:30 Victory ceremony women at the stadium
15.00 Cross Country U20, Men relay 4 x 5 km (2 x 2,5 km)
17.00 Victory ceremony men at the stadium
17:00 – 18:30 Official training U23 10/15 km
19:00    TCM U23 10/15 km C, women and men (Online team meeting)

Thursday 24.02.2022
13:00 Cross Country U23, Women 10 km C
14:30 Victory ceremony women at the stadium
15:00 Cross Country U23, Men 15 km C
16:30 Victory ceremony men at the stadium
17:00 -18.30 Official training
19:00 TCM U20 5/10 km C (Online team meeting)

Friday 25.02.2022 
11:00 Cross Country U20, Women 5 km C
12:30 Victory ceremony women at the stadium
13:.00 Cross Country U20, Men 10 km C
14:30 Victory ceremony men at the stadium
15:00 – 17:00 Official training U23, Sprint
19:00 TCM U23 Sprint, women and men (Online team meeting)

Saturday 26.02.2022
10:00 Cross Country U23 Sprint F, 1,2km (W) 1,2km (M), Qualification
12:00 Cross Country U23, Sprint F, Final
14:00 Victory ceremonies at the stadium
15:00 -17:00 Official training U20, sprint
18.00 TCM, U20 Sprint, men and women/ U23 Mix Relay
(Online team meeting)

Sunday 27.02.2022
10:00 Cross Country U20 Sprint F, 1,2km (W) 1,2km (M), Qualification
12:00 Cross Country U20, Sprint F, Final
14:00 Victory ceremonies at the stadium
14:30 Mixed relay U23 C/F
15:15 Victory ceremony at the stadium
15:45 Closing ceremony

 

 

Følg oss på sosiale medier

ABONNER PÅ NYHETSBREVET

For å se hvordan vi bruker din informasjon, ta en titt på vår Privacy policy