Nomineringer til Idrettsgalla 2019

Idrettsgallaen arrangeres i Stavanger 5. januar.

Oslo 20180317. Marte Olsbu i...Vis mer

Her er de nominerte:
Årets kvinnelige utøver

  • Marit Bjørgen (langrenn)
  • Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykkel)
  • Karoline Bjerkeli Grøvdal (friidrett)
  • Ragnhild Haga (langrenn)
  • Ada Hegerberg (fotball)
  • Johanne Killi (freeski)
  • Maren Lundby (hopp)
  • Ragnhild Mowinckel (alpint)
  • Marte Olsbu Røiseland (skiskyting)

 

Årets mannlige utøver

  • Kjetil Borch (roing)
  • Øystein Bråten (freeski)
  • Johannes Thingnes Bø (skiskyting)
  • Jakob Ingebrigtsen (friidrett)
  • Johannes Høsflot Klæbo (langrenn)
  • Simen Hegstad Krüger (langrenn)
  • Håvard Holmefjord Lorentzen (skøyter)
  • Aksel Lund Svindal (alpint)
  • Karsten Warholm (friidrett)

 

 

 

 

 


Johannes Høsflot Klæbo i prologen i verdenscupen i langrenn sprint fri teknikk.
Foto: Geir Olsen / NTB scanpix

Årets lag

  • Laghopp OL og VM i skiflyging (hopp)
  • Lagtempolaget skøyter i OL, menn (skøyter)
  • Langrennsstafettlaget, 4×5 km kvinner i OL (langrenn)
  • Langrennsstafettlaget, 4×10 km menn i OL (langrenn)
  • Sandvolleyballduoen Anders Mol/Christian Sørum (sandvolleyball)
  • VM-stafettlaget i orientering (orientering)

Årets gjennombrudd

  • Ragnhild Haga (langrenn)
  • Viktor Hovland (golf)
  • Jakob Ingebrigtsen (friidrett)
  • Simen Hegstad Krüger (langrenn)
  • Ragnhild Mowinckel (langrenn)
  • Richard Ordemann (taekwondo)

Årets kvinnelige funksjonshemmede utøver

  • Aida Dahlen (bordtennis)
  • Ida Nesse (friidrett)
  • Vilde Nilsen (langrenn)
  • Birgit Røkkum Skarstein (roing)

Årets mannlige funksjonshemmede utøver

  • Håkon Olsrud (langrenn)
  • Jesper Saltvik Pedersen (alpint)
  • Nils-Erik Ulset (langrenn/skiskyting)
  • Tommy Urhaug (bordtennis)

Årets trener

  • Leif Olav Alnes (friidrett)
  • Gjert Ingebrigtsen (friidrett)
  • Kåre Mol (sandvolleyball)
  • Hege Riise (fotball)
  • Sondre Skarli (skøyter)
  • Alexander Stöckl (hopp)

Idrettsgallaens hederspris

  • Ingen nominerte, juryen tildeler og begrunner.

Årets forbilde

  • Ingen nominerte, juryen tildeler og begrunner.

Utøvernes pris

  • Utøverne selv organiserer og stemmer på sine kandidater.

Årets navn (Folkejury)

  • Marit Bjørgen (langrenn)
  • Magnus Carlsen (sjakk)
  • Ada Hegerberg (fotball)
  • Jakob Ingebrigtsen (friidrett)
  • Johannes Høsflot Klæbo (langrenn)
  • Simen Hegstad Krüger (langrenn)
  • Håvard Holmefjord Lorentzen (skøyter)
  • Maren Lundby (hopp)
  • Birgit Røkkum Skarstein (roing)
  • Aksel Lund Svindal (alpint)
  • Anders Mol/Christian Sørum (sandvolleyball)
  • Karsten Warholm (friidrett)

Årets Ildsjel (egen jury)

  • Egne kriterier og egen jury
Kategori
Aktuelt

RELATERTE INNLEGG